Léčivé houby: Čaga - 5 výhod navíc pro vaši kondici a pohodu

Léčivé neboli medicinální houby

Medicinální houby a alternativní medicína tu byly již mnohem dříve, než lidé mohli využívat výhod moderní medicíny a doplňků stravy. Medicinální houby mají různé přínosy pro zdraví a jsou běžně studovány ve farmakologii a široce používány v lékařství.

Medicinální houba chaga

Jednou z těchto zázračných medicinálních hub je Chaga (čaga). Chaga (Inonotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitická léčivá houba rostoucí na stromech, nejčastěji na bříze.  Roste v chladném podnebí a je považována za jednu z pro zdraví nejpřínosnějších hub. Obvykle se užívá ve formě čaje.

Pod povrchem připomínajícím dřevěnému uhlí se skrývá ohromné ​​jádro, bohaté na základní živiny. Obsahuje vitamín D, mangan, hořčík, železo, draslík, rubidium, vlákninu. Chaga je bohatá na beta glukany. Chaga se řadí mezi adaptogeny a antioxidanty.

Existuje mnoho studií o přínosech medicinální houby chaga. Níže si přečtěte, co tato superpotravina z alternativní medicíny nabízí.

Na co je houba chaga dobrá

03. Čaga má skvělé antioxidační vlastnosti

Vysoký obsah antioxidantů v medicinální houbě chaga je skvělý nejen pro prevenci onkologických problémů, ale také pro regeneraci vašeho  organismu a pomalejší stárnutí - pomůže vám v boji proti volným radikálům. Pomáhá při regeneraci pokožky, bojuje proti toxinům a předchází dalšímu poškozování buněk.

02. Léčivá houba čaga je výborná pro zdraví ledvin a trávícího systému

Oxalát z léčivé houby chaga snižuje vstřebávání minerálů a jedním z hlavních důvodů pro tvorbu ledvinových kamenů je právě příliš mnoho minerálních látek a příliš málo tekutin.

Zatímco draslík je pro zdraví ledvin zásadní, jeho nadbytek může mít opačný účinek. Čaga má správnou rovnováhu draslíku a šťavelanu, což je skvělé pro zdraví ledvin a může zabránit tvorbě ledvinových kamenů. Chaga je také skvělá pro zdraví vašeho gastrointestinálního traktu a je známo, že pomáhá bojovat proti vředům.

03. Léčivá houba čaga při onkologických problémech

Čaga je skvělým zdrojem vitaminu D a manganu, hořčíku, železa, draslíku a rubidia, což jsou stopové minerály, které při dávkování v malých množstvích mohou pomáhat odstraňovat degenerativní buňky a zabraňovat dalšímu rozvoji onkologických problému. Existují studie, které prokázaly, že medicinální houba chaga může dokonce zabíjet rakovinné buňky a minimalizovat velikost nádoru. Skvělý je také vysoký obsah antioxidantů v houbě chaga.

04. Čaga posiluje imunitu a omlazuje organismus

Chaga se běžně užívá jako přírodní pomoc pro posílení imunity. Pomáhá tělu posilovat jeho přirozenou obranyschopnost a pomáhá snižovat záněty. Čaga je bohatá na beta-glukany, o kterých je známo, že zlepšují hladinu dobrého cholesterolu, důležitého pro imunitní systém, a díky němu je báš organismus odolnější vůči nemocem a infekcím.

05. Čaga je prospěšná pro kardiovaskulární systém

Čaga je prospěšná pro ty, kteří bojují s vysokou hladinou cukru v krvi a srdečními problémy, protože hladinu cukru pomáhá snižovat a zmírňuje její negativní dopady na cévy a nervy. Pomáhá snižovat špatný cholesterol a triglyceridy, což vede k vyrovnanějšímu krevnímu tlaku. Kromě toho obsahuje látku, která pomáhá předcházet krevním sraženinám, udržuje tepny zdravé, a proto snižuje riziko srdečního infarktu.

Jak užívat Chagu?

Všechny tyto doplňky mají nízký obsah kalorií, velmi vysoký obsah vlákniny a jsou bohaté na antioxidanty.

Doporučuje se užívat chaga buď s teplou nebo studenou vodou, protože tak lépe uvolňuje své léčivé vlastnosti.

Chaga - čaga, účinky léčivé houby

Čaga jako čaj a extrakty

Doporučená počáteční denní dávka čaje chaga jsou 2 šálky.

U tinktur (extraktů) z chaga, protože jsou superkoncentrované, potřebujete mnohem menší množství: 2 až 3 mililitry až pětkrát denně. Tinktury z čagy lze pro větší účinek zapíjet nebo pít s vodou nebo jiným nápojem nebo podávat pod jazyk.

Vždy byste měli začít s malými dávkami, abyste otestovali toleranci svého těla k novým látkám. Pokud vaše tělo přijímá příliš mnoho neznámé látky, mohou se projevit nečekané vedlejší účinky nebo reakcemi, které by nemusely být příjemné. Postupně ale odezní.

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení