Prázdninová doprava zdarma! Pro vybrané značky. Stačí 1 produkt vybraných značek v košíku a dopravu máte zdarma.

Léčivé houby: Čaga - 5 výhod navíc pro vaši kondici a pohodu

Léčivé neboli medicinální houby

Medicinální houby a alternativní medicína tu byly již mnohem dříve, než lidé mohli využívat výhod moderní medicíny a doplňků stravy. Medicinální houby mají různé přínosy pro zdraví a jsou běžně studovány ve farmakologii a široce používány v lékařství.

Medicinální houba chaga

Jednou z těchto zázračných medicinálních hub je Chaga (čaga). Chaga (Inonotus obliquus, rezavec šikmý) je parazitická léčivá houba rostoucí na stromech, nejčastěji na bříze.  Roste v chladném podnebí a je považována za jednu z pro zdraví nejpřínosnějších hub. Obvykle se užívá ve formě čaje.

Pod povrchem připomínajícím dřevěnému uhlí se skrývá ohromné ​​jádro, bohaté na základní živiny. Obsahuje vitamín D, mangan, hořčík, železo, draslík, rubidium, vlákninu. Chaga je bohatá na beta glukany. Chaga se řadí mezi adaptogeny a antioxidanty.

Existuje mnoho studií o přínosech medicinální houby chaga. Níže si přečtěte, co tato superpotravina z alternativní medicíny nabízí.

Na co je houba chaga dobrá

03. Čaga má skvělé antioxidační vlastnosti

Vysoký obsah antioxidantů v medicinální houbě chaga je skvělý nejen pro prevenci onkologických problémů, ale také pro regeneraci vašeho  organismu a pomalejší stárnutí - pomůže vám v boji proti volným radikálům. Pomáhá při regeneraci pokožky, bojuje proti toxinům a předchází dalšímu poškozování buněk.

02. Léčivá houba čaga je výborná pro zdraví ledvin a trávícího systému

Oxalát z léčivé houby chaga snižuje vstřebávání minerálů a jedním z hlavních důvodů pro tvorbu ledvinových kamenů je právě příliš mnoho minerálních látek a příliš málo tekutin.

Zatímco draslík je pro zdraví ledvin zásadní, jeho nadbytek může mít opačný účinek. Čaga má správnou rovnováhu draslíku a šťavelanu, což je skvělé pro zdraví ledvin a může zabránit tvorbě ledvinových kamenů. Chaga je také skvělá pro zdraví vašeho gastrointestinálního traktu a je známo, že pomáhá bojovat proti vředům.

03. Léčivá houba čaga při onkologických problémech

Čaga je skvělým zdrojem vitaminu D a manganu, hořčíku, železa, draslíku a rubidia, což jsou stopové minerály, které při dávkování v malých množstvích mohou pomáhat odstraňovat degenerativní buňky a zabraňovat dalšímu rozvoji onkologických problému. Existují studie, které prokázaly, že medicinální houba chaga může dokonce zabíjet rakovinné buňky a minimalizovat velikost nádoru. Skvělý je také vysoký obsah antioxidantů v houbě chaga.

04. Čaga posiluje imunitu a omlazuje organismus

Chaga se běžně užívá jako přírodní pomoc pro posílení imunity. Pomáhá tělu posilovat jeho přirozenou obranyschopnost a pomáhá snižovat záněty. Čaga je bohatá na beta-glukany, o kterých je známo, že zlepšují hladinu dobrého cholesterolu, důležitého pro imunitní systém, a díky němu je báš organismus odolnější vůči nemocem a infekcím.

05. Čaga je prospěšná pro kardiovaskulární systém

Čaga je prospěšná pro ty, kteří bojují s vysokou hladinou cukru v krvi a srdečními problémy, protože hladinu cukru pomáhá snižovat a zmírňuje její negativní dopady na cévy a nervy. Pomáhá snižovat špatný cholesterol a triglyceridy, což vede k vyrovnanějšímu krevnímu tlaku. Kromě toho obsahuje látku, která pomáhá předcházet krevním sraženinám, udržuje tepny zdravé, a proto snižuje riziko srdečního infarktu.

Jak užívat Chagu?

Všechny tyto doplňky mají nízký obsah kalorií, velmi vysoký obsah vlákniny a jsou bohaté na antioxidanty.

Doporučuje se užívat chaga buď s teplou nebo studenou vodou, protože tak lépe uvolňuje své léčivé vlastnosti.

Chaga - čaga, účinky léčivé houby

Čaga jako čaj a extrakty

Doporučená počáteční denní dávka čaje chaga jsou 2 šálky.

U tinktur (extraktů) z chaga, protože jsou superkoncentrované, potřebujete mnohem menší množství: 2 až 3 mililitry až pětkrát denně. Tinktury z čagy lze pro větší účinek zapíjet nebo pít s vodou nebo jiným nápojem nebo podávat pod jazyk.

Vždy byste měli začít s malými dávkami, abyste otestovali toleranci svého těla k novým látkám. Pokud vaše tělo přijímá příliš mnoho neznámé látky, mohou se projevit nečekané vedlejší účinky nebo reakcemi, které by nemusely být příjemné. Postupně ale odezní.

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařem nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.