Nenechte si ujít SLEVU 10 % na prémiový booster na imunitu ImmuBoo nebo podporu prostaty PROSTATOOL Kód: 10HERB zadejte v objednávce. Platí do 28.4.2024.

Medicinální houby

Medicinální houby jsou houby, které se používají pro své léčebné vlastnosti a zdravotní přínosy. Některé z nejznámějších a nejvíce studovaných medicinálních hub jsou:

Reishi (Ganoderma lucidum)

Reishi je asi nejznámější medicinální houba a je používána v tradiční čínské medicíně již tisíce let. Je známa pro své protizánětlivé vlastnosti a podporu imunitního systému.

Chaga (Inonotus obliquus)

Chaga je tmavě zbarvená houba, která roste na březových stromech. Obsahuje vysoké množství antioxidantů a byla využívána pro podporu imunitního systému a boj s volnými radikály.

Cordyceps

Cordyceps je houba, která parazituje na housenkách motýlů. Používá se tradičně pro zvýšení energie, vytrvalosti a vitalitu. Také se tvrdí, že podporuje imunitní systém a pomáhá s hormonální rovnováhou.

Shiitake (Lentinula edodes)

Shiitake je jednou z nejpopulárnějších jedlých hub a je také známa pro své zdravotní přínosy. Obsahuje polysacharidy, které mají imunomodulační účinky a mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu.

Maitake (Grifola frondosa)

Maitake je další léčivá houba často používaná v tradiční čínské medicíně. Obsahuje polysacharidy, které mohou pomáhat při regulaci krevního cukru a podporovat imunitní systém.

Tyto jsou pouze některé z mnoha druhů medicinálních hub, které se používají po celém světě. Je důležité si uvědomit, že i když mají tyto houby léčebné vlastnosti, nenahrazují konzultaci s lékařem.

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařem nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.