Probiotika, prebiotika, zdravá střeva, 4 zajímavá a důležitá fakta

Prebiotika a probiotika stojí za zdravým střevem a tím za vaším zdravím celkem

Probiotika a prebiotika nejlépe fungují spolu. Zatímco probiotika jsou prospěšné bakterie, které pomáhají trávit potravu, prebiotika (prebiotická vláknina) jsou nestravitelné části potravy, které jsou ve své podstatě tím, čím se probiotika živí, aby přežila. Tyto dvě skupiny zásadním způsobem ovlivňuji zdraví vašeho střeva a skrze něj vaše zdraví celkové.

Mnoho lidí trpí trávicími poruchami a jen málokdo ví, že užívání probiotik může napomoci správné funkci trávicího systému a předejít nepříjemným stavům, jako je dráždivé střevo, průjem nebo zácpa. Probiotika jsou známá svými příznivými účinky na střevní bakterie, pomáhají vyrovnávat „dobré“ a „špatné“ bakterie v těle, což je nezbytné pro správné trávení. „Dobré“ bakterie pomáhají trávit jídlo a rozbíjet ho na částice, aniž bychom se cítili těžce.

To ale není všechno, jak probiotika a prebiotika ovliňují vaše celkové zdraví. Zdravá střeva jsou pro vás nesmírně důležitá! Přečtěte si proč.

01. Zdraví střev může ovlivnit velikost vašich džín

Zdravá střeva vám pomáhají kontrolovat vaši hmotnost a redukovat břišní tuk

Probiotika vám mohou pomoci s regulací tělesné hmotnosti, zploštit bříško a redukovat břišní tuk tím, že „se "živí" vlákninou, které vaše tělo nedokáže strávit. Vláknina je právě prebiotikum - potrava pro probiotika.

Některé druhy probiotik mohou také blokovat vstřebávání určitých typů tuků, zejména mléčných, a zabraňují tak dalšímu přibírání na váze i při vysoce kalorických dietách. V kombinaci se správnou výživou a cvičením probiotika mohou dále zredukovat břišní tuk. Hubněte díky zdravým střevům!

Probiotika, prebiotika, střevní mikrobium, zdravá střeva

02. Probiotika mohou pomoci zlepšit vaše duševní zdraví

Probiotika mají schopnost redukovat špatné bakterie a dát dobrým bakteriím vzpruhu. To ovlivňuje nejen trávicí systém, ale také duševní zdraví. Bylo prokázáno, že probiotika pomáhají vypořádat se s depresí, stresem a úzkostí. Zmírňují biologické příčiny těchto psychických problémů tím, že harmonizují váš organismus. Pomáhají vyrovnávat hladiny serotoninu a kortizolu, které jsou hlavními faktory ovlivňujícími jakýkoli duševní stav.

03. Probiotika mohou pomoci při alergiích a kožních onemocněních

Některá probiotika mají tu moc, že ​​vám pomohou vypořádat se s nepříjemnými alergiemi. Užíváním probiotik a podporou prospěšných bakterií také podporujete imunitní systém a pomáháte mu lépe reagovat na alergie. Probiotika také pomáhají při některých kožních onemocněních, jako je ekzém a atopická dermatitida, protože snižují zánět a pomáhají zklidnit pokožku zevnitř.

04. Probiotika podporují zdraví srdce

Málokdo možná ví, že některá probiotika mají také schopnost snižovat hladinu "špatného" cholesterolu v krvi a podporovat normální HDL. Snižují hladinu triglyceridů. Tím pomáhají lépe fungovat srdci.Jisté chemické substance související s probiotiky pomáhají regulovat krevní tlak a díky probiotikům naše tělo nemusí plýtvat tolik energie na trávení těžko stravitelné potravy, Díky tomu všemu je srdeční sval  mnohem méně zatěžován.

 

Zdravá střevní mikroflora

Použivání prebiotik ve spojení s probiotiky má za cíl obnovit zdravou střevní mikroflóru, aby bylo možné kontrolovat různé místní i vzdálené problémy. Aby probiotika fungovala, není nutné užívat prebiotika, ale jejich užívání může významně zvýšit účinnost vašich probiotik.

Posilujte svou prokaryotickou armádu mikrobiomu, abyste změnili svůj střevní ekosystém a své celkové zdraví!

Doplňky stravy s probiotiky a prebiotiky

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.