Velká akce na Black Friday: Slevy 10-15% a kupóny až 350 Kč. Platí do 28.11.2023 nebo do vyprodání aktuálních zásob.

Probiotika

Probiotika - biliony bakterií ve vašem střevě  - nazývaná také „dobré“ bakterie pomáhají udržet váš střevní mikrobiom vyvážený a zdravý. A to vám jednak pomůže vyhnout se plynatosti, nadýmání, zácpě a průjmu. Skvělé účinky probiotik tedy začínají ve vašem střevě, ale neomezují se jen na něj.

Jak pomáhají probiotika

Kromě zlepšení trávení a zažívání, probiotika také pomáhají udržovat vaši ochrannou střevní bariéru. Tato bariéra udržuje toxiny, části potravy a patogeny (škodlivé bakterie) bezpečně uzamčené ve vašem střevě a mimo váš krevní oběh.

Probiotika navíc produkují důležité látky - esenciální vitamíny a speciální mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA), které vaše tělo potřebuje pro optimální zdraví.

Probiotika rovněž pomáhají zklidnit podráždění pokožky, snížit hladinu cholesterolu, podpořit váš imunitní systém, pomáhají vám bojovat s infekcemi, zhubnout a udržet si váhu a dokonce zlepšit výsledky rakoviny.

Je to proto, že váš střevní mikrobiom hraje roli v každém aspektu vašeho zdraví.

Přečtěte si více informací o tom, jak vám probiotika pomáhají.

Také si přečtěte, jak vám probiotika pomáhají vám zhubnout.

Jak se projevuje problematický střevní mikrobiom si přečtěte v Jak se může projevovat nezdravý střevní mikrobiom.

V čem najdete probiotika

Probiotika se nacházejí ve fermentovaných potravinách, jako je např. jogurt, kefír, kombucha, kysané zelí, okurky, miso, tempeh, kimchi, kváskový chléb a některé sýry. 

Doplňky stravy s probiotiky

Probiotika je také možné získat pomocí doplňků stravy, obsahujících obrovská množství živých probiotických organismů - vybírejte ty, které obsahují klinicky studované kmeny probiotik, u kterých bylo prokázáno, že poskytují cílené zdravotní přínosy. Hledejte doplněk, který je obsahuje tyto kmeny probiotik: B. longum, L. acidophilus, L. casei, B. longum, L. rhamnosus, L. salivarius, L. lactis, 
B. lactis, S. thermophiles. Každý z těchto „přátelských“ bakteriálních kmenů přináší zdravotní přínosy. Když je zkombinujete do jediného silného doplňku, mohou vám pomoci udržet si lepší zdraví.

Chcete-li zvýšit jejich probiotické výhody, hledejte doplněk, který obsahuje zároveň speciální prebiotickou vlákninu, která probiotika vyživuje a udržuje, aby byla silná až do doby, než se dostanou do vašeho střeva, kde na ně čeká nejvíc práce. Probiotika tak získají maximální účinek.

Navíc byste mohli přidat i probiotické ochranné byliny, jako je zázvor a fenykl nebo prášek z manioku, které též pomáhají udržovat zdravý střevní mikrobiom.

PROVEOTICS obsahuje probiotika (11 kmenů - 12 miliard organizmů) a specialní prebiotika z léčivých hub + lyofilizovaný prášek z Manihot Esculenta (maniok/kasava) pro maximální účinek

doplnek-stravy-prirodni-proveotics (2)-q-min

Přejít na doplňky s probiotiky.

 

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.