Jak je to s SPU a IU u serrapeptázy

Potence serrapeptázy

Pokud procházíte internet a čtete o systémových enzymech, možná jste si všimli, že za názvem systémového enzymu následují čísla a písmena IU, SU, SPU, FU nebo podobné zkratky.

Tento údaj vyjadřuje potenci čili sílu či účinnost enzymatického doplňku. Účinnost enzymu je faktorem číslo jedna, který je třeba vzít v úvahu, abyste zjistili, jak dobře bude fungovat. Účinnost enzymatického doplňku je měřítkem aktivity enzymu, nikoli množství samotného enzymu v doplňku. Udává, jaké množství doplňku je potřebné k degradaci substrátu (tj. v případě serrapeptázy proteinu) v určitém časovém rámci. 

Systémové enzymy (doplňky) s vysokou účinností vyžadují k vytvoření účinku menší množství enzymu.

Jednotky SPU, SU, IU u serrapeptázy

SU i SPU označují jednotky účinnosti serrapeptázy, zatímco IU mezinárodní jednotky. SPU a IU jsou zhruba stejné. Všechny tyto jednotky a jejich počet informují o tom, kolik aktivních jednotek systémového enzymu je přítomno v každé dávce serrapeptázy.

Ke stanovení účinnosti doplňku s enzymem (počtu jednotek) se používá specifický test.

Přestože je měření v SPU a IU zhruba ekvivalentní, doporučuje se vybírat doplňky s účinností vyjádřenou k prokázání enzymatické aktivity pomocí SPU nebo SU , protože SPU systém měření byl navržen a formulován speciálně pro enzym serrapeptázu. Čím vyšší je SPU, tím je enzym účinnější. To platí také pro ostatní enzymy s vlastními specifickými jednotkami aktivity, jako je FU (fibrinolytické jednotky) používaný pro nattokinázu

Někteří výrobci používají na etiketě svých systémových enzymatických produktů pouze údaj o hmotnosti enzymu v miligramech. To vám opravdu neřekne nic jiného, ​​než kolik enzym v produktu váží. Jak již bylo řečeno, léčivou aktivitu enzymu určuje jeho účinnost, nikoli hmotnost.

Efektivita enzymu a jeho dávkování

Pro různé zdravotní stavy jsou doporučovány různé dávky systémových enzymů. Dávka se také bude lišit podle závažnosti zdravotního stavu a podle toho, zda je akutní nebo chronická. U chronických a závažnějších zdravotních problémů se doporučují enzymy s výší účinností nebo více dávek méně účinných enzymů.

Pořídit serrapeptázu

Proteolytický enzym serrapaptáza v síle 250.000 UI můžete koupit zde.

 

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení