Zubní plak

Zubní plak je tenká, lepkavá a bezbarvá vrstva bakterií, která se tvoří na povrchu zubů. Je to přirozený vedlejší produkt ústních bakterií, které interagují se zbytky potravy a slinami v ústech. Tento zubní plak je tvořen bakteriemi, sacharidy a slinami a může být i viditelný jako lepkavá vrstva, obzvláště na vnitřních stranách zubů a na místech, kde se zuby dotýkají dásní.

Pokud není zubní plak pravidelně odstraňován, může se mineralizovat a proměnit se v zubní kámen. Zubní kámen je tvrdá, žlutě až hnědě zbarvená usazenina, která se tvoří na povrchu zubů a dásní. Je ho mnohem těžší odstranit než zubní plak, který mu předchází a z nějž se tvoří. Zubní kámen může způsobit zánět dásní (gingivitidu) a další zdravotní problémy.

Pravidelné čištění zubů, včetně používání zubní nitě a ústní vody, může pomoci předcházet tvorbě zubního plaku a následně zubního kamene. Důležité je také pravidelně navštěvovat zubaře, který může provést profesionální čištění a odstranění zubního kamene. Anebo si můžete pomoci sami doma s naším sortimentem na domácí bělení zubů.

beleni-zubu-doma-zubni-plak

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařem nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.