Jak vám může pomoci křemelina

Co je křemelina

Křemelina je nezpevněná hornina tvořená z oxidu křemičitého (SiO2). Je to v podstatě druh písku, který se skládá z fosilizovaných řas. Jde o mikroskopické kostry řas – známých jako rozsivky – které zkameňovaly po miliony let. Rozsivky v křemelině jsou z velké části tvořeny sloučeninou zvanou oxid křemičitý. Oxid křemičitý se běžně vyskytuje v přírodě jako součást všeho od písku a kamenů po rostliny a lidi. Křemelina je však koncentrovaným zdrojem oxidu křemičitého, což ji činí jedinečnou

Křemelina se těží již desítky let a má četné průmyslové aplikace. Podívejme se na její přínosy pro zdraví. Nedávno se začala objevovat na trhu jedlá (potravinářská) křemelina jako doplněk stravy a je spojována s několika zdravotními výhodami.

Účinky křemeliny

Následující účinky jsou podle tradičních zkušeností obecně spojovány s užíváním křemeliny:

  • Může zlepšit zdraví vaší pokožky, vlasů a nehtů - křemík je důležitým minerálem, který podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, což může vést k zdravější kůži, vlasům a nehtům. Dokonce může podpořit růst vlasů.
  • Podporuje zdraví vašich kostí - křemík může pomoci zlepšit hustotu kostí a snížit riziko osteoporózy.
  • Pomáhá čistit zažívací trakt.
  • Pomáhá detoxikovat vaše tělo - křemelina může pomoci odstraňovat toxiny a těžké kovy z těla.
  • Podporuje zdraví vašich kloubů - křemík může pomoci snížit zánět a bolest v kloubech.
  • Může snížit hladinu cholesterolu a podpořit zdraví vašeho srdce.

Křemelinu též můžete použít k exfoliaci starých kožních buněk při peelingu a k čištění zubů.

Křemelina a hubnutí

Mnoho lidí uvádí, že křemelina jim pomohla zhubnout. Děje se tak však nejspíš nepřímo. V křemelině není nic, co by z ní dělalo spalovač tuků, avšak užívání křemeliny může prospět vašemu celkovému zdraví způsoby, které vedou ke snížení hmotnosti. Například může podporovat zdravější trávení tím, že čistí vaše tělo od toxinů, které ho zpomalují. Zbavení se těchto toxinů zlepšuje funkčnost vašeho těla, což vám může pomoci rychleji zhubnout, když budete cvičit a jíst vyváženou stravu. Detoxikace také vytváří celkový pocit nabití energií a pohody, což vám může pomoci získat motivaci, kterou ke cvičení potřebujete.

Někteří lidé také zjistili, že užívání křemeliny hned po ránu omezuje jejich chuť k jídlu po celý den a pomáhá jim kontrolovat množství toho, co sní. Také se říká, že vám křemelina může pomoci snížit chuť na sladké.

Užívání křemeliny

Kdy užívat křemelinu

Křemelinu je nejlepší užívat ráno. Užívejte na lačný žaludek alespoň jednu hodinu před nebo dvě hodiny po jídle.

Jak užívat křemelinu

Křemelinu můžete rozmíchat s trochou džusu nebo čaje. Můžete si též trochu přidat i do smoothie. Křemelina je chuťově neutrální, nemá žádnou chuť. Přečtěte si, jak doporučuje křemelinu použít výrobce toho kterého produktu.

Dávkování křemeliny

Křemelina se užívá nejčastěji v dávce jedné lžičky jednou denně. U produktů bývá též přibaleno odměrka výrobce. Můžete si též dávku rozdělit do dvou a užít na dvakrát během dne. Pokud křemelinu užíváte poprvé, začněte pomaleji a berte ji ze začátku ob den. Pokud se objeví krátkodobá zácpa, je třeba zvýšit příjem tekutin.

Jak dlouho užívat křemelinu

Křemelina se nejčastěji užívá dva měsíce a po té následuje pauza. Doporučuje se nejčastěji užívat 2 kúry ročně.

100% čistá, sladkovodní, organická křemelina

500 ml na 60 dní, 490 Kč

organicka-kremelina-min

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.