Telomery

Telomery jsou "ochranné čepičky" chromozomů. Jsou umístěny na koncích chromozomů a jsou tvořeny opakujícími se segmenty DNA. Telomerní DNA jsou dva paralelní zkroucené řetězce vytvořené pouze ze čtyř strukturálních prvků (nukleotidů),označovaných písmeny A, T, C a G (A / A (adenin), G / G (guanin), C / (cytosin) ), T / T (thymin)). Telomery jsou v podstatě posledních několik tisíc párů bází (nukleotidů) na koncích chromozomů.

Opakující se sekvence představují rozdíl mezi telomerami a zbytkem DNA. Navíc se nenachází uvnitř genů, ale venku - na samém konci chromozomu obsahujícího geny. Na rozdíl od genové DNA v ní nejsou zakódovány žádné pokyny. Telomerová DNA hraje spíše roli "tlumiče nárazů", který chrání chromozomy v procesu buněčného dělení. Telomery vstřebávají všechny vnější vlivy.

 

 

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení