Prázdné kalorie

Potravina, která neobsahuje živiny nebo pokud kalorie z cukru a tuků převažují nad živinami se označuje za zdroj prázdných kalorií. Váš organzmus je nemůže použít k budování svalů, dodávání vitamínů, podpoře pocitu plnosti ani nemají žádný jiný nutriční význam. A všechny prázdné kalorie, které nevyužijete na výdej energie, se uloží jako tuk.

Kde všude najdete prázdné kalorie?

Mezi potraviny a nápoje, které obsahují převážně prázdné kalorie, patří např. slazené nealkoholické nápoje, sportovní nápoje, sladký čaj, limonády a energetické nápoje, alkohol, většina jídel z fastfoodu, knedlíky, většina těstovin, cukrovinky včetně většiny žvýkaček, dorty, donuty, palačinky a všechno další "sladké" pečivo... 

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení