Velká akce na Black Friday: Slevy 10-15% a kupóny až 350 Kč. Platí do 28.11.2023 nebo do vyprodání aktuálních zásob.

Perimenopauza

Perimenopauza znamená „kolem menopauzy“. Perimenopauza označuje dobu, během níž vaše tělo přirozeně přechází do menopauzy, což znamená konec reprodukčních let. Perimenopauza se také označuje jako přechod k menopauze.

Kdy začíná perimenopauza

Perimenopauza u různých žen začiná v různém věku. Už někdy kolem 40 let si můžete všimnout známek změn směrem k menopauze, jako je např. menstruační nepravidelnost. Ale některé ženy zaznamenají tyto změny již ve věku kolem 30 let.

Estrogen v perimenopauze

Hlavním znakem perimenopauzy je pokles estrogenu - hlavního ženského hormonu. Hladina estrogenu ve vašem těle během perimenopauzy stoupá a klesá nerovnoměrně a nepravidelně.

Menstruační cyklus v perimenopauze

Vaše menstruační cykly se mohou prodlužovat nebo zkrátit a můžete začít mít menstruační cykly, ve kterých vaše vaječníky neuvolňují vajíčko a tedy neovulujete.

Další příznaky perimenopauzy

Můžete také zaznamenat příznaky podobné menopauze, jako jsou návaly horka, problémy se spánkem a vaginální suchost. 

Konec perimenopauzy a dokončení přechodu do menopauzy

Jakmile jste prošli 12 po sobě jdoucími měsíci bez menstruace, "oficiálně" jste dosáhli menopauzy a období perimenopauzy je u konce.

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.