Perimenopauza

Perimenopauza znamená „kolem menopauzy“. Perimenopauza označuje dobu, během níž vaše tělo přirozeně přechází do menopauzy, což znamená konec reprodukčních let. Perimenopauza se také označuje jako přechod k menopauze.

Kdy začíná perimenopauza

Perimenopauza u různých žen začiná v různém věku. Už někdy kolem 40 let si můžete všimnout známek změn směrem k menopauze, jako je např. menstruační nepravidelnost. Ale některé ženy zaznamenají tyto změny již ve věku kolem 30 let.

Estrogen v perimenopauze

Hlavním znakem perimenopauzy je pokles estrogenu - hlavního ženského hormonu. Hladina estrogenu ve vašem těle během perimenopauzy stoupá a klesá nerovnoměrně a nepravidelně.

Menstruační cyklus v perimenopauze

Vaše menstruační cykly se mohou prodlužovat nebo zkrátit a můžete začít mít menstruační cykly, ve kterých vaše vaječníky neuvolňují vajíčko a tedy neovulujete.

Další příznaky perimenopauzy

Můžete také zaznamenat příznaky podobné menopauze, jako jsou návaly horka, problémy se spánkem a vaginální suchost. 

Konec perimenopauzy a dokončení přechodu do menopauzy

Jakmile jste prošli 12 po sobě jdoucími měsíci bez menstruace, "oficiálně" jste dosáhli menopauzy a období perimenopauzy je u konce.

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.