Peloidy

Peloidy - rašeliny, slatiny a bahna

Peloidy se využívají zejména při léčebných zábalech, koupelích a obkladech při bolestech svalů, kloubů i páteře, chronických zánětech, artróze či vertebrogenních syndromech, celulitidě, duševním napětí, v kosmetice. Mají bakteriostatické, čisticí a regenerační účinky.

Peloidy, organické dary přírody

Jde o skutečné dary dary přírody bohaté na minerální látky, které se do dnešní podoby přetvářely po dlouhou dobu. Nachází se na různým místech po celé zeměkouli. Podle místa výskytu se také lehce odlišují svými vlastnostmi. V Česku je najdete například v oblasti Slavkovského lesa, Krušných i Jizerských hor, Šumavy a Třeboňské pánve. 

Jak pomáhají peloidy

Peloidy mají výbornou schopnost udržet poměrně dlouhou dobu stálou teplotu. To se využívá při výše zmíněných léčebných zábalech, koupelích a obkladech. Během zábalů a obkladů se teplo přenáší teplo do ošetřovaných tkání, zvyšuje se jejich prokrvení a zároveň se do nich uvolňují léčivé obsažené minerální látky.

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.