Biologicky aktivní látky

Biologicky aktivní látky (bioaktivní látky) představují látky v živých organismech, které nějakým způsobem již v nízkých koncentracích katalyzují (zrychlují) nebo jinak ovlvňují biochemické procesy v organismu.

Řadí se sem antioxidanty, probiotika, probiotika, vitaminy, karotenoidy, esenciální mastné kyseliny, fenolické antioxidanty, fosfolipidy, flavonoidy, fytosteroly, fytostanoly, složky tuků, aminokyseliny, peptidy a bílkoviny apod.

Zároveň mezi biologicky aktivní  patří i látky, které mohou působit na lidský a jiný organismus negativně - např. pesticidy.

Bioativní lty přijímte ve stravě nebo v doplňcích stravy. Jejich obsah ve stravě závisí na druhu rostliny či podmínkách jejího pěstování, ale je také ovlivněn podmínkami skladování a technologického zpracování.

 

 

Informace na tomto webu v žádném příadě nemohou nahradit odborné posouzení lékařem a lékařém nařízenou léčbu. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Doplňky stravy nejsou lék.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení