2 hodnocení

Respirátor G&W™, prémiový, medical, jednotlivě hygienicky balený

Prémiový respirátor N95 s ochranou filtrační třídy FFP3

Vysoce kvalitní respirátor k ochraně dýchacích cest před částicemi a aerosoly, viry (včetně SARS-COV-2, původce COVID-19) a bakteriemi, vyrobený ze 3 vrstev netkané textilie + 1 vrstvy speciální filtrační bavlny.

Respirátor je jednorázový.  Je sterilní, balený hygienicky po jednom kuse, je tedy určen do nejnáročnějších prostředí.

Respirátor má tzv. 3D střih pro dokonalé padnutí na obličej. K pevnému přilnutí slouží kvalitně přichycené elastické gumičky a tvarovatelný hliníkový pásek, který je ukryt mezi vrstvami respirátoru.

Třída ochrany, klasifikace respirátoru

Respirátor zachycuje viry, bakterie, aerosoly, prachové a smogová částice, karcinogenní částice, radioaktivní částice a pyl.

Filtrační efektivita respirátoru odpovídá americké normě N95 a evropské FFP3. Respirátor byl testován s výsledky PFE> = 99% pro částice nad 0,6 mikronu a PFE>= 95 % pro částice nad 0,3 mikronu a BFE> = 98% (test bakteriální filtrační efektivity proveden světově uznávanou, největší laboratoří SGS), což jej klasifikuje jako lékařskou masku třídy IIR.

Přečtěte si více o PPE a BFE.

Můžeme doručit do:
13.12.2021
Skladem (> 3 ks)
Kód: 1035
Značka: G&W™
18,95 Kč / ks
Kategorie: Respirátory
PFE: pro částice nad 0,6 mikronu >= 99 %, pro částice od 0,3 mikronu => 95 %
BFE: >= 98 %
Počet vrstev: 4
Hliníkový klips na nos: Ano, skrytý
Uchycení: Elastické gumičky za uši
Výrobce: Guangdong Tengrui Pharmaceutical Technology Co., Ltd.

Filtrační efektivita respirátorů

Úkolem respirátoru je odfiltrovat nežádoucí částice ve vzduchu, ať už se jedná o nebiologické částice (např. prach, pyl, karcinogenní anebo radioaktivní částice) nebo biologické částice virů, bakterií nebo plísní, které jsou ve vzdychu rozptýleny samostatně, v aerosolech nebo přichyceny na kapénkách, pocházejících z toho jak lidé nebo jiné živé organizmy dýchají, mluví, kýchají, kašlou apod.

Tyto částice mají různé velikosti. Bylo zjištěno, že v případě virových částic SARS-COV-2 jde o velikost +- 0,1 mikronu a virion (základní částice viru schopná infikovat hostitelskou buňku) je povětšinou přichycen na kapénce. Respirační kapénky lze jsou zpravidla submikronové (s velikostí do 1 mikrometru) a dále je lze podle velikosti rozdělit na ty větší než 0,5 mikronu, které jsou těžší a rychle padají k zemi a jsou tak přenášeny jen na krátké vzdálenosti a s nimi případně zachycený původce COVID-19. Ty menší, do 0,5 mikronu, jsou ovšem lehčí, poletují vzduchem a mohou být vdechnuty.

Účinnost filtrace různých respirátorů ani jednoho stejného respirátoru vůči těmto, výše jmenovaným, částicím samotným nebo aerosolům a kapénkám, není stejná, protože tyto částice mají různé velikosti, tvary a vlastnosti.

Požadavky na filtrační schopnosti respirátorů a jiných prostředků ochrany dýchacích cest, ať už osobních, profesionálních či zdravotnických, jsou stanoveny různými normami, které se mohou lišit stát od státu. Požadavky jsou stanoveny zpravidla samostatně pro filtraci pevných částic, aerosolů, biologických agens a pro jejich splnění jsou stanoveny testovací procedury a parametry. Příslušné normy pak požadavky na filtrační efektivitu respirátoru (a obecně prostředků ochrany dýchacích cest shrnuji do filtračních tříd nebo podobně nazvaných skupin. Profesionální zdravotnické respirátory jsou navíc testovány i na účinnost filtrace proti stříkající  krvi.

PFE (Particle Filtration Efficiency)

Test účinnosti filtrace částic (PFE) hodnotí účinnost filtrace prostředků ochrany dýchacích cest na nebiologické (neživé) částice na submikronových úrovních.

BFE (Bacterial Filtration Efficiency)

Test BFE je určen k měření odolnosti materiálů a součástí nejen prostředků ochrany dýchacích cest ale zdravotnických prostředků obecně, proti pronikání bakterií (virů). Vykazuje se jako procento účinnosti, čím vyšší číslo, tím účinnější je bariéra.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: